Південний міст та проблеми з ним

Проблема з південним мостом – одна з найпоширеніших поломок на сьогоднішній день у ноутбках. Кожен третій ноутбук який нам приносять з діагнозом «Не вмикається» – зі згорілим мостом.

У переважній більшості таких поломок провини користувача зовсім немає. Згоріти південний міст може як у старому так і в тільки що купленому ноутбуці. У разі якщо це сталося з новим ноутбуком, який ще на гарантії – офіційний сервісний центр відмовляється робити ремонт по гарантії. Списує на негарантійний ремонт і бере ціну в кілька разів вище ніж інші, неофіційні майстерні.

Основні причини згоряння південного моста:

  • Більшість згоряння виникає в момент приєднання до ноутбука будь-якого ЮСБ пристрою. У цей момент статична напруга робить свою згубну дію. Комп’ютер показує безліч помилок, або просто зависає. Перезавантажити ноутбук вдається тільки з кнопки. Після перезавантаження ноутбук вже не вмикається, або відразу ж вимикається
  • Друга причина пов’язана з діями самого користувача. В основному, південний міст виходить з ладу коли при підключенні USB пристрою, який повинен паралельно харчуватися від мережі. Якщо не підключити в розетки перед з’єднанням з ноутбуком – то відбувається або вигоряння USB порту або південного мосту. Якщо згорів лише міст але ноутбук продовжує працювати – його потрібно терміново здати в сервісний центр. Так як южний міст нагрівається сильніше ніж зазвичай і може вигоріти в будь-який момент.

Пам’ятайте: якщо у вашому ноутбуці або комп’ютері не працює хоча б 1 USB порт – його необхідно в найкоротші терміни здати на ремонт у сервісний центр. Чим довше Ви будете затягувати – тим більша ймовірність того, що вирішити питання вдається лише заміною материнської плати. А це обійдеться мінімум в половину вартості ноутбука.

Leave a Reply

Your email address will not be published.